Czym są dystanse do felg? 0

Jeśli widziałeś kiedyś na mieście samochód po ewidentnym tuningu, zastanawiałeś się pewnie, jak to się stało, że to auto jest takie szerokie, kiedy wiesz, że oryginalny model wyglądał normalnie? Odpowiedzią na to pytanie są dystanse do felg. Powodują one zmianę rozstawu kół, co też m na ich wygląd i przez to samochody wydają się być bardziej masywne. Jak jednak użycie dystansów wpływa na nasze auto?

Czy tylko kosmetyczna różnica?

Dystanse do felg powiększają rozstaw kół auta, co nie tylko powoduje optyczne złudzenie szerszego samochodu oraz sprawia, że pojazd wyróżnia się na tle innych na drodze, zyskuje wrażenie bardziej agresywnego, niczym z filmów o gangach, lecz także daje realne zmiany w użytkowaniu. Montowanie dystansów zazwyczaj w pierwszej kolejności dyktowane jest poczuciem estetyki właściciela. Jednak poza byciem operacją plastyczną dla auta, dystanse do felg mogą znacząco wpływać na jego osiągi. Przez zmieniony kształt pojazdu, inne jest również jego prowadzenie, zmienia się dynamika maszyny i można odczuć różnicę w kierowaniu. Jednak zanim przejdziemy dalej, zastanówmy się, z czego właściwie są zrobione dystanse?

Wykonanie

Wiodącym materiałem, z którego wykonana jest większość dystansów do felg, jest aluminium. Ten pozornie delikatny metal dobrze sprawdza się w ich konstrukcji, ze względu właśnie na niewielką masę i wysoką wytrzymałość, jaką zyskuje zwłaszcza po stopieniu z magnezem. Zdecydowanie wyróżnia go stabilność i odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki atmosferyczne.

Warto czy nie?

Ilu kierowców, tyle odpowiedzi na to pytanie. Jedni widzą same plusy —auto wydaje się być bardziej drapieżne, stylowe, być może dla niektórych to nawet to sposób na odświeżenie starego samochodu, kiedy nie ma się środków, by kupić nowy. Dodatkowo nowy kształt może wpływać na zwrotność pojazdu i wygodę prowadzenia, a nawet dochodzenie do większych prędkości. Natomiast inni widzą w takim rozwiązaniu niebezpieczeństwo —kolokwialnie mówiąc jest to grzebanie przy kołach. A u jeszcze innych to po prostu konieczność, ze względu na wadę techniczną pojazdu, więc nie traktują jej typowo gadżeciarsko. Malkontenci zaś będą narzekać na ryzyko szybszego zużycia innych części auta, na przykład śruby. I wszystkie strony będą mieć rację. Dystanse do felg, nie są zabawką, która nie pozostawia po sobie żadnego śladu, dlatego, zanim się na nie zdecydujemy, warto dobrze przemyśleć swoją decyzję, a przede wszystkim upewnić się, że korzystamy ze sprawdzonego źródła.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl