Czym są dystanse zmieniające rozstaw śrub i kiedy warto z nich skorzystać? 0

Dystanse do felg to niepozorne części o wielu możliwościach. Ich montaż pozwala na poszerzenie rozstawu osi i zapewnia ciekawe efekty wizualne. Co więcej, może przyczynić się do lepszych osiągów, a nawet pomóc w montażu źle dobranej felgi! Jednym z popularnych typów dystansów są dystanse zmieniające rozstaw śrub. Do czego służą i kiedy warto je wykorzystać? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Typy dystansów do felg

Rozważasz montaż dystansów? Prawdopodobnie szybko przekonasz się, że ich oferta jest niezwykle szeroka. Podczas jej przeglądania możesz spotkać się pozycjami, takimi jak dystanse przelotowe – pozbawione lub wyposażone w kołnierz centrujący, dystanse przykręcane czy dystanse zmieniające rozstaw śrub. Czym charakteryzują się poszczególne możliwości?

1. Dystanse przelotowe bez kołnierza centrującego

Dystanse przelotowe bez kołnierza centrującegoto najprostszy rodzaj dystansów o grubości ograniczonej do 5-6 mm. Tego typu rozwiązania nie zasłaniają kołnierza centrującego piasty, co pozwala zamontować do niego felgę.

2. Dystanse przelotowe z kołnierzem centrującym

Dystanse przelotowe z kołnierzem centrującymwyposażone są we własny kołnierz centrujący. Elementy tego typu montowane są przy pomocy szpilek lub wydłużonych śrub. Ich grubość może wynosić nawet 20 mm.

3. Dystanse przykręcane do felgi

Dystanse przykręcane do felgi są bardzo solidne i trwałe, a także umożliwiają uzyskanie największych poszerzeń. Charakteryzują się specyficznym sposobem montażu – w pierwszej kolejności przykręca się dystans do piasty, a następnie mocuje się na nim obręcz koła. Elementy tego typu zwane są również dystansami zmieniającymi rozstaw śrub lub adapterami.

Kiedy wykorzystać dystanse zmieniające rozstaw śrub?

Adaptery są chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na znacznym poszerzeniu rozkładu kół. Co więcej, ich montaż daje duże możliwości w zakresie doboru felg. Co to oznacza? Dystanse zmieniające rozstaw śrub pozwalają zamontować felgi o rozstawie innym niż fabryczny! Dzięki nim możesz zastosować np. felgi do Mercedesa w Volkswagenie.

Wybór dystansów – o czym pamiętać?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na klasyczne dystanse przelotowe, czy postanowisz przetestować dystanse zmieniające rozstaw śrub, pamiętaj, że wybrane rozwiązanie powinno być wysokiej jakości. Zaleca się również, żeby montowane w kole elementy były lekkie i nie obciążały opony. Podczas wyboru dystansów warto także zwrócić uwagę na przepisy – zgodnie z nimi, opona wraz z felgą nie może wystawać poza błotnik.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl