Czym w rzeczywistości są plastikowe dystanse do felg? Sprawdziliśmy! 0

Dbasz o swój samochód, dlatego chętnie szukasz oryginalnych rozwiązań, które nie tylko zmienią pojazd wizualnie, ale także poprawią komfort jego użytkowania? Zanim zdecydujesz się na metamorfozę pojazdu, sprawdź, co oznaczają konkretne pojęcia i co naprawdę kryje się pod potocznym określeniem dystansów plastikowych do felg. Warto to wiedzieć, zwłaszcza dlatego, że dystanse wykonywane są z aluminium.

Dystanse i pierścienie centrujące – w czym tkwi różnica?

Posługiwanie się nazwami nieadekwatnymi do nazywanych przedmiotów może prowadzić do nieporozumień, właśnie dlatego tak istotne jest zaznajomienie się z pojęciami. Czym naprawdę są dystanse, a czym pierścienie centrujące i co kryje się pod określeniem plastikowych dystansów do felg?

1. Dystanse do felg

Dystanse stosowane są z dwóch powodów – po pierwsze skutecznie poprawiają wygląd wizualny pojazdu, a po drugie – zapewniają pożądany rozstaw kół. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się jeszcze większym komfortem jazdy, gwarantuje maksymalną stabilność podczas jazdy i łatwość pokonywania zakrętów. Dystanse do felg wykonywane są z wysokogatunkowego aluminium i wykazują wysoką odporność, także podczas intensywnej eksploatacji.

2. Pierścienie centrujące

Pierścienie centrujące wykorzystuje się podczas montażu – dzięki niemu aluminiowa felga może zostać maksymalnie dopasowana do piasty samochodu. Zadaniem pierścieni centrujących jest wycentrowanie obręczy na piaście auta i redukcji otworu centralnego. Te akcesoria, w przeciwieństwie do dystansów do felg najczęściej wykonywane są z plastiku.

Czym naprawdę są plastikowe dystanse do felg?

Dystanse do felg nie są wykonywane z plastiku, w przeciwieństwie do pierścieni centrujących. Nieporozumienie wynika więc z używania potocznego nazewnictwa – plastikowe dystanse do felg w rzeczywistości są więc pierścieniami montowanymi podczas montażu felg aluminiowych. W przeciwieństwie do aluminiowych dystansów do felg są wykonane z plastiku.

Efektowny i funkcjonalny samochód

Posługując się prawidłowymi pojęciami, bez trudu znajdziesz odpowiadające Ci akcesoria. Jeśli zależy Ci na doskonałym wyglądzie samochodu i wysokim komforcie jazdy, zdecydowanie warto sięgnąć po aluminiowe dystanse do felg. Pierścienie nie gwarantują doskonałego designu – ich jedyną zaletą jest dopasowanie felgi uniwersalnej na piastę w taki sposób, by osie otworów montażowych pasowały do otworów na piaście. Takie rozwiązanie umożliwia precyzyjne zamontowanie śrub montażowych i gwarantuje bezpieczną jazdę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl