Dystanse do felg 4x100 – na co zwrócić uwagę, by dobrze dopasować je do samochodu? Sprawdź, co musisz wiedzieć! 0

Montaż dystansów do felg to idealny sposób na subtelny, a zarazem efektowny tuning. Te niepozorne obręcze nie tylko nadają pojazdom sportowej i nieco drapieżnej sylwetki, ale i mogą przyczynić się do poprawy ich osiągów. Jedną z popularnych pozycji, jaka pojawia się wśród zapytań naszych klientów, są dystanse do felg 4x100. Jak dobrze dopasować je do samochodu? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę!

Dystanse do felg 4x100, czyli jakie?

Prawidłowe dopasowanie dystansów do konkretnego samochodu wymaga znajomości rozstawu otworów na feldze. Informacja o tym parametrze podawana jest zgodnie z określonym schematem – np. 4x114. Co oznaczają te wartości? Pierwsza to liczba otworów w piaście. Druga wyraża średnicę okręgu, na którym umieszczone są wspomniane otwory. Popularne dystanse do felg 4x100 dedykowane są pojazdom o piastach z czterema otworami, umiejscowionymi na okręgu o średnicy 100.

Rodzaje dystansów do felg 4x100

Wśród popularnych dystansów do felg 4x100 znajdziesz zarówno dystanse przelotowe z kołnierzem, jak i dystanse przelotowe bez kołnierza. W zależności od modelu części mogą różnic się także w zakresie rozmiaru piasty (np. 57.1 czy 56.6) oraz sugerowanej długości gwintu śruby. Dystanse do felg 4x100 mogą mieć również odmienne szerokości. Wśród tego typu obręczy znajdziesz między innymi pierścienie o grubości 5, 10, 15, 20, 25 i 30 mm.

Dystanse do felg 4x100 – do jakich samochodów?

Popularne dystanse do felg 4x100 pasują do wielu modeli pojazdów. Podczas dopasowywania ich do konkretnego samochodu, zwróć uwagę na wspomniany rozmiar piasty.

W przypadku wymiaru 57.1 dystanse do felg 4x100 będą kompatybilne między innymi z następującymi modelami aut:

– BMW Serii 3 (E30),

– Seat Cordoba (I, II) i Ibiza (II, III),

– Skoda Citigo, Felicia czy Forman,

– Volkswagen Golf (I, II, III), Jetta (I, II) i Polo (I,II,III).

W przypadku piast o rozmiarze 56.6 dystanse do felg 4x100 możesz zastosować w samochodach takich jak:

– Abarth Punto i Grande Punto,

– Fiat Punto (III), Punto Evo i Grande Punto,

– Opel, np. Astra (F, G, H), Corsa (B, C, D) czy Vectra (A, B).

Jak dopasować dystanse do felg 4x100?

Podczas wybierania dystansów do felg 4x100 zwróć uwagę na aspekty takie jak oryginalność felgi czy skok gwintu. Pamiętaj, żeby korzystać jedynie z dystansów wysokiej jakości! Rozwiązaniem godnym polecenia są obręcze wykonane z aluminium, które nie obciążają koła. Jeśli zastanawiasz się nad grubością dystansów, pamiętaj, że zgodnie z przepisami opona wraz z felgą nie może wystawać poza błotnik.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl