Dystanse do felg aluminiowych - o czym warto wiedzieć przed zakupem? 0

Rozstaw kół nie zawsze musi być taki, jak zaplanowali go projektanci auta. Dystanse do felg aluminiowych lub stalowych potrafią znacznie odmienić estetykę samochodu. Właściciel pojazdu z pewnością będzie się wyróżniał z tłumu. O czym warto pamiętać, zanim zdecydujemy się na taką zmianę?

Większa dynamika auta

Niektóre zmiany w samochodzie dają spektakularny efekt. Dzieje się tak w sytuacji, gdy decydujemy się na dystanse do felg aluminiowych. Pojazd nabiera bardziej dynamicznego charakteru, zmiana wpływa także na jego osiągi. Najczęściej na zabiegi tego typu decydują się miłośnicy bardziej sportowego looku auta. Samochody w takiej wersji wydają się szersze niż ich wersja fabryczna. Przez zwiększenie rozstawu kół sylwetka zyskuje całkiem nowe proporcje. Dobrze dobrane dystanse wyróżnią samochód z tłumu innych aut. Ich dodatkowym atutem jest także to, że poprawią się właściwości jezdne pojazdu.

Komu przydają się dystanse?

Nie każdy, decydujący się na dystanse robi to z przyczyn wyłącznie estetycznych. Kierowcy twierdzą, że dystanse do felg aluminiowych znacznie poprawiają jakość jazdy na zakrętach. Dzieje się tak zwłaszcza przy rozwijaniu większych prędkości. Dystanse są konieczne przy montażu większych hamulców. To także bardzo pomocne elementy w przypadku założeniu felgi o zbyt wysokim – głębokim ET. Zdecydowanie się na taką ingerencję w obu przypadkach ma głębsze uzasadnienie. Metalowe elementy w kształcie walca usuwają konflikt obręczy z układem hamulcowym. Dobrze współpracują także z częściami zawieszenia samochodu.

Dystanse do felg aluminiowych czy stalowych?

Zwolennicy tuningowania aut polecają sobie różne rozwiązania, dotyczące dystansów. Jedni optują za dystansami aluminiowymi, inni stalowymi. Różnica polega głównie na wadze - aluminiowe są lżejsze, więc mniej obciążają łożyska. Zwykle mają w składzie domieszkę magnezu, stop jest starannie utwardzany. Dystanse można kupić w wielu miejscach. Sklep E-dystanse oferuje elementy, dopasowane do konkretnej marki pojazdu. Przypadkowe zakupy mogą przynieść rozczarowanie w postaci gorszej jakości. Wpływa to bezpośrednio na przykład na szybsze zużywanie się łożyska auta.

Żaden niemarkowy model dystansów nie gwarantuje kierowcy bezpieczeństwa podczas jazdy. Dotyczy to zwłaszcza osób, które preferują bardziej dynamiczny styl jazdy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl