Dystanse do felg. Czy to bezpieczne rozwiązanie do auta? 0

Istnieje wiele sposobów na tuningowanie auta. Jednym z nich są dystanse do felg. Czy to bezpieczne rozwiązanie do samochodu? Na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujemy się na ich montaż?

Drapieżny pojazd

Zwiększenie rozstawu kół to zabieg, dzięki któremu można zupełnie zmienić wygląd auta. Pojazd z pewnością będzie się wyróżniać spośród innych, co znacznie podbuduje samoocenę kierowcy. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest także to, że zwiększają się osiągi auta, ułatwiając pokonywanie zakrętów przy dużej prędkości. To dlatego takim zainteresowaniem wśród automaniaków cieszą się dystanse do felg. Czy to bezpieczna opcja? Zdania na ten temat są podzielone. Zwolennicy takiego rozwiązania wskazują na lepsze prowadzenie auta. Przeciwnicy wytykają wypadki i usterki, które były spowodowane zwiększeniem rozstawu kół.

Dystanse do felg, czy to bezpieczne dla auta

Istnieje kilka rodzajów dystansów. Elementy tego typu można nabyć w sklepie eDystanse, gdzie dobiera się je pod kątem konkretnej marki. Należy pamiętać, że montaż dystansów jest ingerencją w zawieszenie samochodu. To właśnie z tego powodu poleca się szukanie elementów u sprawdzonych producentów. Wszelkie półśrodki są niewskazane. Niskiej jakości zamienniki będą tańsze, ale finalnie mogą sprowadzić duże zagrożenie na drodze. Groźne mogą okazać się także luzy na drążku kierowniczym lub łożyskach piast. Mogą się przyczynić do ich szybkiego zużycia. Same dystanse to odpowiednio utwardzone elementy aluminiowe z domieszką magnezu w składzie.

Łatwy montaż

Przed zakupem dystansów należy dokładnie wymierzyć odległość pomiędzy krawędzią błotnika a oponą. Wskazane jest mierzenie w kilku miejscach, ponieważ odległość może być zmienna. Nie należy wybierać elementu identycznego z szerokością pomiędzy kołem a błotnikiem. Warto wiedzieć, że szerokość dystansów z przodu i tyłu wcale nie musi być równa. Śruby, jakie stosuje się do montażu, nie powinny wystawać ponad płaszczyznę felgi. Zdarza się, że zbyt długie śruby mogą uszkodzić na przykład czujniki ABS. Dobrze jest znaleźć odpowiedniego fachowca, który wie, jak montować dystanse do felg. Czy to bezpieczne będzie zależało także od jego umiejętności.

Montaż dystansów to decyzja, którą warto dobrze przemyśleć. Z pewnością nie ma sensu przesadzać ze zwiększaniem rozstawu kół. Satysfakcjonujący efekt wizualny może w takim przypadku oznaczać wiele niepożądanych skutków ubocznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl