Dystanse przelotowe czy przykręcane - co wybrać? 0

Dystans zmienia rozstaw kół, a od jego grubości zależy szerokość samochodu. Kluczowym aspektem w doborze dystansu jest między innymi odległość od opony do krawędzi błotnika. Z reguły jest to przestrzeń, w której możesz się poruszać, jeśli chodzi o wybór grubości odsadzenia koła od piasty. Na rynku dostępne są produkty renomowanych producentów i oferują zmianę szerokości pojazdu od 5 mm do nawet 90 mm na każdą stronę auta. Główna różnica wynika z rodzaju podzespołu. Dlatego kluczowe jest pytanie - dystanse przelotowe czy przykręcane? Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych oraz poziomu zaawansowania modyfikacji. Im zmiana w rozstaw kół większa, tym zmienia się typ dystansu. Tutaj należy przypomnieć, że montaż tego podzespołu w niewłaściwy sposób zagraża bezpieczeństwu. Dlatego tak ważne jest dobranie wszystkich parametrów we właściwy sposób.

Dystanse przelotowe czy przykręcane - przestrzeń do 6 mm

Jeśli planujesz montaż części, która mieści się w przedziale do sześciu milimetrów, warto rozważyć zakup renomowanego dystansu przelotowego pozbawionego pierścienia centrującego. Można go przymocować do piasty, a następnie wykorzystać śruby o zwiększonej długości niż seryjne. Istotne jest, aby części do siebie odpowiednio przylegały. Wszelkiego rodzaju luzy powodują drgania. One przenoszą się na pozostałe elementy pojazdu i zagrażają bezpieczeństwu. Liczy się solidność wykonania. A co w przypadku, gdy chcesz poszerzyć samochód o więcej niż sześć milimetrów? Wtedy dystanse przelotowe, czy przykręcane?

Dystanse przelotowe czy przykręcane - szerokość powyżej 6 mm

Z punktu widzenia większości konstrukcji zastosowanie dystansu przekraczającego sześć milimetrów zasłania fabryczny pierścień centrujący. Dlatego musisz rozważyć zakup dystansu przelotowego z własnym pierścieniem centrującym. Aby to wszystko odpowiednio ze sobą zmontować, konieczne jest użycie śrub o długości przekraczającej połowę dystansu. Gdy zależy Ci na możliwe największym poszerzeniu, zastosuj dystanse przykręcane do piasty. Fabrycznie nowa część ma w komplecie śruby. Trzeba je wkręcić do piasty, w ten sposób mocując dystans. Oczywiście taki podzespół posiada również serynie wmontowany pierścień centrujący. Co istotne przykręcenie koła odbywa się przy pomocy śrub seryjnej długości. Dlatego odpowiedź na pytanie - dystanse przelotowe, czy przykręcane nie jest oczywista. Najlepiej w przypadku wątpliwości skontaktować się z ekspertami, którzy służą dobrą radą.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl