Jak dobrać dystanse do felg, żeby nadać im sportowy wygląd? 0

Tuningowane auta o sportowym charakterze zawsze zwracają uwagę. Wielu kierowców marzy o tym, aby osiągnąć podobny efekt. Wystarczy lekka modyfikacja i pojazd nabiera innego wyrazu. Jak dobrać dystanse do felg, żeby zyskać atrakcyjny wygląd i zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy?

Sylwetka o nowych proporcjach

Zwiększając rozstaw kół za pomocą dystansów, pojazd sprawia wrażenie bardziej dynamicznego. Jego sylwetka staje się zwarta, nieco agresywna. Jak dobrać dystanse do felg, aby móc liczyć na podobny efekt? Wystarczy zainwestować w produkty markowe, które będą idealnie dobrane do typu samochodu. W sklepie E-dystanse każdy model z popularnych aut ma swoją osobną kategorię. Decydując się na zakup, można liczyć na produkty, które nie stanowią półśrodków, zagrażających bezpieczeństwu. Ich żywotność nie zakończy się także po jednym czy dwóch sezonach.

Jak dobrać dystanse do felg - pomiar szerokości dystansu

Rozstawu kół nie można zmieniać w dowolny sposób. Istnieją konkretne parametry, którymi należy się kierować. Za najbardziej efektywną metodę uchodzi wykonanie pomiaru odległości od krawędzi błotnika do opony. Poszerzanie samochodu zwykle jest możliwe o 5-90 milimetrów na stronę. Dystanse nieco różnią się pomiędzy sobą. Dystanse przelotowe nie mają pierścienia centrującego. Felga centruje się na kołnierzu centrującym piasty. Do montażu stosuje się wtedy śruby dłuższe niż fabryczne. Z kolei dystanse przelotowe z kołnierzem centrującym przydają się wtedy, gdy jest on zasłonięty przez dystans. Również w tym przypadku nie można stosować śrub fabrycznej długości.

Poprawny montaż gwarancją bezpieczeństwa

Jak dobrać dystanse do felg, żeby zabieg nie pogorszył bezpieczeństwa jazdy? Elementy tego typu powinny być zamocowane luźno, bez znacznych oporów. Stosując dłuższe śruby, należy upewnić się, czy nie uszkodzą innych części, umieszczonych wewnątrz piastry, jak czujniki ABS. Śruby nie powinny wystawać ponad płaszczyznę montażu felgi. Dystanse do kół produkuje się z aluminium oraz stali. Te pierwsze są znacznie lżejsze w porównaniu do ich stalowego odpowiednika. Jednocześnie muszą być wytrzymałe i precyzyjnie wykonane. Słabe gwinty lub wadliwie wycentrowane otwory drastycznie obniżają poziom bezpieczeństwa.

Efektowny wygląd auta to nie wszystko. Dlatego nie warto przesadzać ze zwiększaniem rozstawu kół, ponieważ takie działanie oznacza wiele skutków ubocznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl