Jak dobrać dystanse do samochodu? 0

Niewielkie zmiany w obrębie rozstawu kół potrafią znacznie zmienić estetykę pojazdu. Zastanawiając się, jak dobrać dystanse, warto wiedzieć, co taka zmiana oznacza dla naszego samochodu. Montaż dystansów ma wielu zwolenników, choć pojawiają się także głosy, które negują zasadność takich działań.

Stuningowany wygląd

Większy rozstaw kół, ładne felgi to detale, na które zwracają uwagę miłośnicy motoryzacji. Samochód po niewielkiej modyfikacji zmienia się diametralnie, jego wygląd staje się bardziej dynamiczny. Jak dobrać dystanse zastanawiają się nie tylko ci, dla których liczy się wygląd własnych czterech kółek. Te niewielkie, metalowe elementy montuje się pomiędzy felgę a piastę. Dzięki temu zyskuje się większy rozstaw kół poprzez ich wysunięcie w stronę obrysu nadkola. Taki tuningowy zabieg powinien się także przekładać na ograniczenie przechyłu nadwozia, czyli lepszą stabilność podczas jazdy. Dystanse zmieniają nacisk jednostkowy na oponę, co może nieco pogorszyć właściwości jezdne.

Jak dobrać dystanse do marki samochodu

Kupując dystanse, należy mieć na uwadze, aby koła po ich założeniu nie wystawały poza obrys nadkola. Za złamanie tej zasady może grozić utrata dowodu rejestracyjnego. Jeśli uda nam się uniknąć patrolu policyjnego, kłopoty czekają nas podczas przeglądu technicznego pojazdu. Przepis ten ma swoje merytoryczne uzasadnienie. Spod wystających kół mogą wydobywać się kamienie i inne odłamki, niebezpieczne dla uczestników ruchu. Zakup dystansów powinno poprzedzić zmierzenie odległości od krawędzi opony do obrysu nadkola. Złe dopasowanie może spowodować obcieranie rantu opony. Pomiary najlepiej wykonać w kilku miejscach, bo odległość pomiędzy oponą a obrysem nie zawsze jest taka sama.

Jakość ma znaczenie

Wszystkie korekty w samochodzie powinno się wykonywać przy użyciu sprawdzonych, markowych elementów. Jak dobrać dystanse do swojego auta? Najlepiej wybrać je w specjalistycznym sklepie jak eDystanse. Wystarczy podać swoją markę samochodu, aby otrzymać zestaw dopasowany do naszych potrzeb. Element ten powinien być stosunkowo lekki, jednocześnie wytrzymały i precyzyjnie wykonany. Słabe gwinty lub też źle wycentrowane otwory drastycznie obniżają bezpieczeństwo jazdy. To właśnie dlatego warto celować w produkty znanych producentów, którzy gwarantują lepsze parametry produktu.

Montaż dystansów nie jest skomplikowany. Jeśli zostaną one dobrze wybrane, całkowicie spełnią oczekiwania właściciela samochodu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl