Jak prawidłowo dobrać śruby do felg? Podpowiadamy! 0

Zdecydowałeś się na zakup dystansów do samochodu, jednak nie wiesz, jak prawidłowo dobrać śruby do felg? Na stronie internetowej każdego produktu znajdziesz tabelę kompatybilności - sprawdź, jak prawidłowo odczytać oznaczenia, które w niej znajdziesz! Nasze sugestie dotyczą katalogowych długości śrub zakładanych przez producenta auta do felg oryginalnych. 

Jak kupować dystanse do felg?

Zakup dystansów do felg może być trudniejszy, niż myślisz, zwłaszcza jeśli zależy Ci na wyborze odpowiednich modeli i akcesoriów maksymalnie szybko - to znaczy bez niepotrzebnych zwrotów. Kupując dystanse, otrzymasz komplet na jedną oś wraz z zestawem potrzebnych śrub. Wybór odpowiednich śrub spoczywa jednak na Tobie - właśnie dlatego warto wiedzieć, jak wybrać śruby do felg. Możesz to zrobić według kilku kryteriów. Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej!

Wybór śrub do felg według płaszczyzny mocującej felgę

Jeśli chcesz wybrać śruby według płaszczyzny mocującej felgę, a masz felgę nieoryginalna alternatywnego producenta musisz wiedzieć, jakie rodzaje gniazd w feldze można wyróżnić. Będą to gniazda stożkowe i kuliste. Wybierając śruby do gniazda kulistego, koniecznie sięgnij po te z podsadzeniem kulistym. W przypadku, gdy szukasz śrub do gniazda stożkowego, wybierz śruby z podsadzeniem stożkowym. Połączenie dwóch różnych wariantów może skutkować zniszczeniem gniazda.

Wybór śrub według skoku oraz średnicy gwintu

Średnicę i skok gwintu oznacza się specjalnym zapisem, przykładowo M12 x 1.5 Aby sprawdzić te parametry, wystarczy odkręcić starą śrubę i zmierzyć ją suwmiarką. Później dodajemy wartość szerokości dystansu i już mamy potrzebne wymiary śrub.

Wybór według długości śruby

Masz już śruby i chcesz sprawdzić, czy zostały wybrane prawidłowo? Ważne, by pamiętać, jaką ilość obrotów powinny wykonać podczas dokręcania. W przypadku wspominanych wcześniej śrub M12x1.5 będzie to 7-8 obrotów. Jak prawidłowo zmierzyć śruby do felg? Długość śruby to wartość od stożka lub kuli do końca śruby , czyli tzw. część robocza. W żadnym wypadku nie należy mierzyć całej śruby. Zagnij dlaczego?

Wybór śruby o odpowiedniej długości jest naprawdę ważny - zbyt krótka może być przyczyną zerwania gwintu z piasty, w najgorszym wypadku skutkować to może nawet odpadnięciem koła. Co w sytuacji, kiedy śruba jest zbyt długa? Wówczas trzeba ją dociąć bo można unieruchomić auto lub spowodować uszkodzenia np. mechanizmów od hamulca ręcznego.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl