Mierzenie dystansów do felg. Jak zrobić to prawidłowo? 0

Dodają niepowtarzalnego stylu, który sprawia, że samochód zyskuje charakter ulicznej wyścigówki. Oczywiście mowa o dystansach do felg, które stają się coraz bardziej popularne. Jednak dobranie idealnych modeli nie jest łatwe. Zgodnie z przepisami, koła samochodu nie mogą wystawać poza pojazd. Jak więc zmierzyć dystanse, by dobrze nam służyły?

Na ile można sobie pozwolić?

Pierwszym krokiem do zmierzenia idealnego dystansu, jest sprawdzenie jaka odległość dzieli nasz błotnik od opony. To jest właśnie ta szerokość, której nasze opony nie mogą przekroczyć. Najlepiej zrobić to przykładając do koła listwę lub inny prosty przedmiot, który będzie się stykał z oponą na całej długości —będzie to nasz punkt odniesienia do błotnika. Później przy użyciu miarki wystarczy sprawdzić, na ile centymetrów możemy sobie pozwolić. Warto też zwrócić uwagę czy pozostają spełnione wszystkie wymagania względem felg, by nie uległy uszkodzeniu.

Czy samodzielne mierzenie dystansów wystarczy?

I tak, i nie. O ile w obliczeniach względem odległości koła od błotnika raczej nie popełnimy błędu, tak warto jednak mimo wszystko udać się do fachowca i nie tylko poprosić o zmierzenie dystansów, a o założenie ich. Chociaż nie jest to trudne zadanie, to łatwo o błąd, zwłaszcza przy szybszej jeździe, który później może drogo kosztować. Polecamy wybrać pomoc sprawdzonego warsztatu, dla którego nie będzie pierwszyzną zmiana położenia felg w samochodzie i który będzie potrafił również doradzić czy powinniśmy iść na tzw. maksa w wyborze oraz zmniejszaniu odległości między błotnikiem a kołem.

Jakie dystanse mamy do wyboru?

Co, jeżeli zmierzyliśmy maksymalny dystans i nie chcemy wielkiej zmiany? Być może nie zależy nam na tym, by nasze koła były na równi z błotnikami, bo lubimy wygląd naszego samochodu, a do przeróbki zmusza nas wada techniczna hamulców? Otóż miara maksymalna nie musi oznaczać, że w takiej właśnie postaci zostanie wykorzystana. Do wyboru mamy dystanse o różnej długości, od 5 do nawet 90 milimetrów, wszystko w zależności od naszego modelu samochodu oraz upodobań.

Na sam koniec

Nie warto bać się zmiany, jaką są dystanse do felg. Jeśli czujemy, że chcielibyśmy zaryzykować, wystarczy, konsultując się z fachowcem, dokonać pomiarów i zlecić ich założenie. Możemy też zainstalować je sami, warto jednak pamiętać o tym, że zanim wsiądziemy za kółko, powinniśmy dać komuś sprawdzić, czy na pewno wszystko jest okej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl