Rozstaw śrub mocujących bez tajemnic. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania! 0

Wymiana felg w samochodzie może okazać się problematyczna - zwłaszcza jeśli zdecydowałeś się skorzystać z ofert dostępnych w lokalnych ogłoszeniach i wybrałeś felgi używane. Zanim je kupisz, upewnij się, czy wiesz, jakie parametry powinny spełniać i jaki rozstaw śrub mocujących będzie konieczny, by montaż przebiegł bez żadnych niespodzianek. Jak to sprawdzić? Podpowiadamy!

Czym jest rozstaw śrub?

Zanim dowiesz się, dlaczego rozstaw śrub jest ważny, sprawdź, czym jest w praktyce! Opisuje się go dwiema wartościami - liczbą otworów przeznaczonych na śruby oraz średnicą okręgu, na jakim leżą środki otworów za pomocą których przymocujesz felgę.

Dlaczego warto znać rozstaw śrub mocujących?

Zastanawiasz się, na ile istotnym parametrem jest wartość rozstawu śrub i dlaczego warto go znać, kupując felgi? Przede wszystkim dla własnego komfortu i bezpieczeństwa! Odpowiednio dobrany rozstaw śrub mocujących pozwoli na wygodne i stabilne przykręcenie koła do piasty i zapobiegnie wprowadzaniu niepraktycznych modyfikacji.

Jaką felgę warto kupić?

Najlepiej taką, która pasuje do kół Twojego samochodu, to znaczy - ma dokładnie taki sam rozstaw śrub. Jak to sprawdzić? Podpowiadamy!

Rozstaw śrub możesz sprawdzić na kilka sposobów - korzystając z dedykowanej wyszukiwarki w Internecie, w warsztacie samochodowym lub wulkanizacyjnym albo samodzielnie - korzystając z suwmiarki. To ostatnie rozwiązanie pozwoli Ci uzyskać równie precyzyjne wyniki, jak w sytuacji korzystania z profesjonalnych metod. Co więcej - w przypadku parzystej liczby otworów wystarczy określić odległość środków przeciwległych otworów, licząc od krawędzi wewnętrznej jednego i krawędzi zewnętrznej drugiego.

Zastanawiasz się, co zrobić w sytuacji, gdy liczba otworów jest nieparzysta? Zadanie na szczęście nie będzie trudne - wystarczy, że zmierzysz średnicę otworu centralnego w feldze, średnicę otworu pod śrubą oraz - odległość pomiędzy krawędziami otworów centralnego i mocującego. Uzyskane wartości należy dodać, a do uzyskanego wyniku po raz kolejny dodać ostatnią otrzymaną wartość.

Co zrobić, kiedy rozstaw śrub się nie zgadza?

W sytuacji, kiedy rozstaw śrub się nie zgadza, na pomoc przyjdą Ci dystanse do felg, zmieniające rozstaw śrub! Bogata oferta obejmuje propozycje dedykowane samochodom poszczególnych marek, dzięki czemu wybór tych właściwych nie jest problemem. Co więcej, odpowiednio dobrane dystanse pozwolą Ci uzyskać jeszcze większe osiągi samochodu, zwiększą jego możliwości jezdne i pozytywnie wpłyną na jego design!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl